Biblioteka zaprasza dzieci po wyprawki, a dorosłych po wydawnicze nowości

Biblioteka Publiczna w Miedźnie przystąpiła do ogólnopolskiego projektu promującego czytelnictwo wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Maluch,którego rodzice zapiszą do biblioteki, otrzyma specjalną wyprawkę czytelniczą.

Lokalna biblioteka rozpoczęła realizację kampanii „Mała książka - wielki człowiek” już w połowie października. Przedsięwzięcie ma za zadanie zachęcić rodziców do odwiedzania placówki i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy mieszkaniec w wieku przedszkolnym, który odwiedzi bibliotekę, otrzyma w prezencie wyprawkę na dobry czytelniczy start. Niezależnie od tego czy już korzystał z księgozbioru czy dopiero zamierza to uczynić.

Wspomniana wyprawka zawiera między innymi książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb najmłodszych, zakładkę, poradnik dla rodzica czy kartę do zbierania naklejek. Za każde odwiedziny biblioteki, które skutkować będą wypożyczeniem książek, mały czytelnik otrzyma naklejkę. Po uzbieraniu dziesięciu, dziecko dostanie imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także i rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni nie tylko o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka, ale również o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Głównie o tym dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju maluchów. Oprócz tego znajdą też w niej szereg czytelniczych porad i inspiracji.

Wyprawki czytelnicze dostępne są w Bibliotece Publicznej w Miedźnie oraz w Filii Bibliotecznej w Ostrowach nad Okszą. Obie placówki funkcjonują bez przeszkód, jednakże z zachowaniem wszelkich obecnych obostrzeń wynikających z zasad reżimu sanitarnego. Biblioteka zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy również po wiele pięknych i ciekawych nowości wydawniczych, które w ostatnim czasie powiększyły dostępny księgozbiór.

Aktualny katalog dostępnych pozycji książkowych można sprawdzić także online. Wystarczy wejść na stronę https://www.miedzno-gok.sowwwa.pl. Ikonę katalogu w bardzo intuicyjny sposób da się dodać również do głównego ekranu dowolnego urządzenia mobilnego – smartfona czy też tabletu.

Do góry