Bieg Pamięci Bitwy pod Mokrą

1 września 2019 r. obchodziliśmy 80 rocznicę Bitwy pod Mokrą. Z tej okazji Gmina Miedźno przy współpracy z Jest lepiej zorganizowała pierwszy w historii gminy Bieg pamięci Bitwy pod Mokrą.

Na starcie stanęło ponad 400 zawodników w tym 298 osób dorosłych  oraz 139 dzieci. Główny bieg to 10 km trasa, której pokonanie było nie lada wyzwaniem. Asfalt, szuter i ponad 30 stopniowy upał! Mimo to zwycięzca biegu - Pan Mateusz PAWEŁCZAK ze Złochowic (KB Florian Zajączki Drugie) pokonał trasę w imponującym czasie 34:58 min! Drugie miejsce zajął Pan Robert PIEPRZYCKI z Zalesic (Siły Powietrzne), który trasę pokonał w 35:44 min. Miejsce trzecie zajął pan Piotr MAGIERA z Myszkowa z czasem 36:17 min.

W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Pani Sylwia ŚLĘZAK z Częstochowy, która trasę pokonała w czasie 40:02 min. Druga na metę wbiegła Pani Barbara NOGA z Wilkowiecka (KB Florian Zajączki Drugie) 40:46. Trzecia była Pani Agnieszka CZYŻEWSKA z Częstochowy, której pokonanie 10 km trasy zajęło 45:46 min.

Ogromne gratulacje dla naszych „gminnych biegaczy”. Najszybszą mieszkanką Gminy Miedźno okazała się Pani Monika CHŁĄD, która trasę pokonała w 1:01:21. Najszybszym mieszkańcem gminy natomiast był Pan Dariusz Wilk, który na metę wbiegł w 39:37 min. Dodajmy, że Pan Diariusz w klasyfikacji ogólnej znalazł się na 5 miejscu! Wielkie Brawa!

Dzieci do pokonania miały 500 m trasę.  W biegu tym nie liczyło się, kto pierwszy przekroczy metę. Liczyła się zabawa, uśmiech i rozbudzenie zamiłowania do aktywnego spędzania czasu. Każde dziecko, które wzięło udział w biegu otrzymało złoty medal!

Czas na sponsorów, bez których nie udało by się zorganizować tak wspaniałego wydarzenia. Dziękujemy: Firmie Inter ART Marcin Rogal za wodę, którą wszyscy zawodnicy biegu głównego i biegu dla dzieci znaleźli w swoich pakietach startowych. Sponsorami wody mineralnej, bez której zawodnicy pokonujący trasę w ponad 30 stopniowym upale nie uzyskaliby tak świetnych wyników byli również: P.P.H.U. „Zawierucha” Damian Zawierucha oraz Hurtownia tekstylna Modeo Grzegorz Pacak! Dziękujemy firmie Continental Bakeries Delicpol Sp. z o.o. Producentowi produktów ciastkarskich za ufundowanie słodkości dla dzieci biorących udział w biegu. Dorośli zaś swoje siły zregenerować mogli dzięki batonom ufundowanym przez Wafelek Supermarkety Sp. z o.o. Sp.k. z Miedźna.

Sponsorami nagród głównych w biegu byli:

 

  • P.H.U. DOMIX Dariusz Lasota (sponsor III nagrody, karty podarunkowej w kwocie 500 zł);
  • Z.H.U. "BOMAX" MAJ BOGDAN (sponsor III nagrody, karty podarunkowej w kwocie 500 zł);
  • Państwo Renata i Leszek Idasz sponsor II nagrody, karty podarunkowej w kwocie 500 zł;
  • Zdzisław Bęben Firma Budowlana "ABZ" sponsor II nagrody, karty podarunkowej w kwocie 500 zł;
  • MIVA Materiały Budowlane i Wykończeniowe z Mokrej, sponsor nagrody dla najstarszego uczestniczki biegu głównego – Karty podarunkowej o wartości 300 zł;
  • ZDZISŁAW JANY SKŁADY DRZEWNE II S.C. EXPORT-IMPORT, sponsor nagrody dla najstarszej uczestniczki biegu głównego – Karty podarunkowej o wartości 300 zł;
  • P.P.U.H. "WOLMAR" s.c. Sponsor trzech nagród dla dzieci, którymi były 3 szt. kart podarunkowych, w kwocie 100 zł każda dla losowo wybranej trójki dzięki biorących udział w biegu na 500 m;
  • Państwo Anna i Karol Macherzyńscy, sponsorzy dwóch nagród – kart podarunkowych w kwocie 250 zł każda, dla najszybszej mieszkanki i najszybszego mieszkańca Gminy Miedźno.

Ogromne Podziękowania dla anonimowego sponsora dwóch pierwszych nagród, którymi były bony wartościowe W KWOCIE 1000 ZŁ!!

Za przygotowanie regeneracyjnego posiłku dla zawodników dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Władysławowa oraz Przedsiębiorstwu Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A. z siedzibą w Konieczkach.

Paniom ze Stowarzyszenia Kreatywnych Kobiet w Ostrowach nad Okszą dziękujemy za  rozdawanie dzieciom ciasteczek w kształcie pamiątkowych medali, wypiekanych specjalnie na okazję upamiętnienia 80 rocznicy Bitwy pod Mokrą.

Wielkie podziękowania za doping i zaangażowanie należą się Mieszkańcom Mokrej! Dziękujemy za organizację stref kibica, za zagrzewanie do biegu energetyczną muzyką oraz chłodzącym „prysznicem” i dodatkowymi napojami!

Ogromne podziękowania kierujemy również w stronę służb mundurowych w szczególności Strażaków z OSP Mokra, OSP Miedźno, OSP Kołaczkowice, OSP Borowa, OSP Władysławów, za pomoc w organizacji, zabezpieczeniu trasy oraz zorganizowaniu kurtyny wodnej na trasie Biegu! Dziękujemy Policjantom dbających o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia oraz prowadzącym bieg. Ratownikom medycznym, Ochronie oraz wolontariuszom zaangażowanym w zapewnienie bezpieczeństwa i pomoc w organizacji Biegu.

I w końcu - ogromne podziękowania dla ekipy z JEST LEPIEJ! Profesjonalizm i zaangażowanie! Dzięki Wam udało się dopiąć organizację „na ostatni guzik”!

Do zobaczenia za rok! 

Wyniki Biegu Pamięci Bitwy pod Mokrą - OPEN


Wyniki Biegu Pamięci Bitwy pod Mokrą - Gmina Miedźno


Fotorelacja z wydarzenia 

Do góry