Dzień Dziecka w ZSP w Miedźnie. Dzieci otrzymały mobilne miasteczko ruchu drogowego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 1 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miedźnie odbył się piknik dla dzieci i młodzieży. Zabawa była wyśmienita.

Dla wychowanków szkoły przygotowano wiele zajęć sportowych na świeżym powietrzu. Na poczęstunek nie zabrakło smakołyków oraz kiełbasek z grilla. Obok stricte rekreacyjnych i kulinarnych atrakcji wydarzenie obfitowało również w szereg walorów edukacyjnych. Pośród zaproszonych gości zjawili się bowiem przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedźnie.

Policjanci przeprowadzili krótki wykład z zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, jak również opowiedzieli o urokach zawodu policjanta. Lekcja ta miała nie tylko teoretyczny wymiar. Poznaną wiedzę dzieci mogły od razu przełożyć na praktyczne umiejętności, gdyż na placu szkolnym zmontowane zostało mobilne miasteczko ruchu drogowego.

Był to prezent na Dzień Dziecka dla szkoły. Zakup sfinansowany został przez naszą gminę ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W imieniu Wójta Gminy Miedźno Piotra Derejczyka uroczyście przekazali je Przewodniczący GKRPA Wojciech Tałajczyk oraz Agnieszka Związek, Sekretarz Gminy Miedźno.

Miasteczko ruchu drogowego z pewnością będzie długo służyć wychowankom szkoły, a poprzez praktyczną edukację zwiększy świadomość, a zarazem i bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszej gminy na drodze. Niewątpliwą jego zaletą jest przystosowanie do użytku w przestrzeni otwartej, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Zestaw składa się między innymi z sygnalizatorów świetlnych, znaków drogowych a przede wszystkim mat antypoślizgowych, które odzwierciedlają ciągi ulic, ścieżki rowerowe czy również ronda.

Strażacy z OSP Miedźno natomiast zaprezentowali bawiącym się sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Na szkolnym placu zaparkowali samochód bojowy. Wóz i jego wyposażenie budziły nieskrywaną ciekawość i były niewątpliwą atrakcją dnia. Dzieci, poza poznaniem specyfiki strażackiej służby,mogły wykazać się w ćwiczeniach bojowych, podczas których musiały strącać ustawione pachołki strumieniem wody oraz z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Wszyscy otrzymali także praktyczne prezenty. Wręczone im zostały kamizelki odblaskowe oraz inne gadżety mające podnosić bezpieczeństwo milusińskich na drodze, w tym opaski na ramię oraz odblaskowe breloki.

Wójt Gminy Miedźno Piotr Derejczyk pragnie złożyć funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku oraz jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedźnie serdeczne podziękowania za wsparcie i udział w pikniku z okazji Dnia Dziecka, a także za bezinteresowne zaangażowanie i oddanie dla najmłodszych mieszkańców Gminy Miedźno.

Do góry