Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie zaprasza na Jazzową Mżawkę. To będzie koncert online

28 listopada o godz. 19 na profilu facebookowym Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnie odbędzie się trzeci i zarazem ostatni akcent cyklu koncertów I Kameralnej Jesieni z GOK.

Dwie poprzednie odsłony wydarzenia zdominowane były przez muzykę klasyczną oraz liturgiczną. Tym razem organizatorzy przedsięwzięcia zaproponują słuchaczom standardy muzyki rozrywkowej.

- Pomimo ograniczeń spowodowanych pandemią zdecydowaliśmy, by kontynuować rozpoczęty we wrześniu cykl koncertów. Zaplanowane na 28 listopada wydarzenie odbędzie się w przestrzeni online. Na profilu facebook’owym GOK-u dostępna będzie transmisja live. Jazzowe aranżacje prezentować będą nasi lokalni artyści – Grzegorz Kierat i Karolina Mrugalska. Bardzo serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy, sobotni wieczór – zachęca Kamil Majchrzak.

Karolina Mrugalska to dwudziestopięcioletnia artystka, która ma w swoim dorobku występy na wielu krajowych, ale i zagranicznych scenach. Z zespołem Wind Band koncertowała między innymi w Szkocji, Anglii, Francji, Belgii, Holandii, Rumunii, Słowacji, na Węgrzech oraz w Niemczech. Swoją przygodę z muzyką podparła gruntownym wykształceniem. Najpierw w Młodzieżowym Studium Muzyki rozrywkowej w Oleśnie, następnie kontynuowała edukację na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Obecnie szlifuje wokalistykę estradową w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Przed dwoma laty wygrała ogólnopolski konkurs „Zapomniana melodia” w Rybniku.

Grzegorz Kierat jest z kolei pianistą. To jego pasja, ale i sposób na pracę zawodową. Pierwsze szlify doskonalił występami w lokalnej orkiestrze dętej. Swoją gruntowną edukację muzyczną także powierzył profesorom z kierunku edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Już na studiach odnosił pierwsze pianistyczne sukcesy. Przed rokiem zwyciężył w międzynarodowym konkursie „Studencka Działalność Artystyczna” w Rużomberoku na Słowacji oraz w Krajowym Konkursie Interpretacyjnym w Usti w Czechach.

Do góry