Mikrorachunek podatkowy - zmiany od 1 stycznia 2020 roku

Od 1 stycznia 2020 roku wszedł w życie mikrorachunek podatkowy, czyli tzw. specjalny indywidualny rachunek podatkowy, służący do wpłat PIT, CIT i VAT.

Jego celem jest dostarczenie wpłat podatkowych (działające do tej pory rachunki urzędów skarbowych do wpłat PIT, CIT, i VAT będą nieaktywne po 31 grudnia 2019 r.). 

Podatki inne niż PIT, CIT i VAT tj. zwroty nadpłat i podatków będą wpłacane na dotychczasowych zasadach, na rachunki podatkowe urzędów skarbowych, zgodnie z wykazem numerów rachunków bankowych urzędów skarbowych Krajowej Administracji Skarbowej  obowiązującym od 1 stycznia 2020 r.

W celu sprawdzenia indywidualnego rachunku podatkowego tzw. mikrorachunku należy skorzystać z Generatora opublikowanego na stronie Ministerstwa Finansów podając NIP lub PESEL. Generator Znajduje się pod adresem: https://www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku-podatkowego.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Skarbowym lub pod numerem infolinii, z telefonu stacjonarnego: 801 055 055. z telefonu komórkowego: (22) 330 03 30.

Do góry