Muzeum w Mokrej zaprasza na Noc Muzeów 2022

14 maja odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Wydarzenie, które na stałe wpisało się w cykl ważnych, kulturalnych przedsięwzięć w kraju, będzie mieć swoje odzwierciedlenie także na terenie naszej gminy.

W najbliższą sobotę na niezwykłą przygodę z kulturą i historią zaprasza Muzeum w Mokrej. Zapowiada się nie lada gratka dla dorosłych, ale i dzieci, dla których przewidziano mnóstwo atrakcji, jak zabawy czy warsztaty.

W ich czasie będzie można między innymi poznać tajniki pracy archeologicznej czy obsługi wykrywacza metalu. Partner wydarzenia - Związek Strzelecki - zabierze z kolei najmłodszych w teren na ciekawy
tor przeszkód. Ponadto będą mogli oni zagrać w kapitalne gry planszowe czy układać puzzle.

Nie zabraknie oczywiście również i części stricte naukowej, przygotowanej przez opolski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Pracownicy tej instytucji zaprezentują mundur i wyposażenie żołnierzy września 1939 roku czy wyświetlą i omówią specjalnie przygotowany film.

Ponadto Muzeum zaprasza na wystawy. Jedną z nich poświęcono pułkownikowi Łukaszowi Cieplińskiemu ps. „Pług”, a kolejne zaprezentują pamiątki i militaria z okresu II wojny światowej oraz ryngrafy.

Impreza rozpocznie się o godz. 16. Na uczestników czeka także wspólne ognisko i stoiska gastronomiczne.

Do góry