Posterunek Policji w Miedźnie coraz bliżej!

17 kwietnia br. Wójt Gminy Miedźno Pan Piotr Derejczyk oraz Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku Pan Inspektor Tomasz Górka podpisali porozumienie o przekazaniu działki budowlanej pod budowę Posterunku Policji w Miedźnie.

Posterunek Policji w Miedźnie został zlikwidowany kilka lat temu. Spotkało się to z protestem mieszkańców. W momencie podjęcia przez rząd decyzji o planach ponownego uruchamiania zlikwidowanych placówek, władze samorządowe Gminy Miedźno podjęły aktywne działania mające na celu przywrócenie Posterunku Policji w Miedźnie. Początkowo planowano przeznaczyć na ten cel budynek "Agronomówki". Koszty adaptacji były jednak bardzo wysokie. Dzięki życzliwości Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, podjęto decyzję o budowie nowego obiektu. Gmina Miedźno na ten cel przekazała nieruchomość znajdującą się w Miedźnie pomiędzy ulicami Słoneczną i Księżycową. W bezpośrednim sąsiedztwie Ośrodka Zdrowia.

Podpisanie Porozumienia pozwoli na rozpoczęcie prac projektowych. Otwarcie budynku planowane jest na lato 2020 roku.

W spotkaniu udział wzięli również Sekretarz Gminy Miedźno Pani Agnieszka Związek, Pełnomocnik do spraw bezpieczeństwa Pan  Leszek Idasz oraz Pełnomocnik do spraw polityki rodzinnej Pan Wojciech Tałajczyk.

Budowa Posterunku Policji w Miedźnie zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Miedźno. Będzie także pięknym upamiętnieniem roku 100 lecia Polskiej Policji.

 

 

 

Do góry