Rowerzysto! Ruszając w drogę pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

W niedzielę, 23 maja, pracownicy Urzędu Gminy w Miedźnie wraz z funkcjonariuszami kłobuckiej drogówki przeprowadzili akcję edukacyjną skierowaną do rowerzystów. Jednym z jej elementów było rozdanie cyklistom kamizelek odblaskowych, które znacznie podnoszą bezpieczeństwo poruszania się tym środkiem transportu po drogach publicznych.

Pakiety odblaskowe zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W imieniu naszego samorządu w akcji wziął udział przewodniczący tej komisji pan Wojciech Tałajczyk.

Oprócz samego wręczenia kamizelek, stróże prawa edukowali rowerzystów i podkreślali wagę bezpiecznego poruszania się po drogach. Noszenie odblasków i ich właściwe umiejscowienie, by zawsze znajdowały się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków, to niejednokrotnie kwestia, która może uratować życie i zdrowie.

- Na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów – podkreślają kłobuccy policjanci.

Rowerzysto! Ruszając w drogę pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

Do góry