Wsparcie dla Policji. Pomogliśmy sfinansować zakup nowego samochodu

22 listopada przed Komendą Powiatową Policji w Kłobucku odbyła się uroczystość przekazania nowego samochodu dla naszych lokalnych stróżów prawa. Nasz samorząd wsparł zakup auta przekazując dotację celową w wysokości 10 tys. zł. Podczas tego wydarzenia Gminę Miedźno reprezentowała skarbnik Grażyna Borycka.

 

Radiowóz zakupiono z budżetu Policji oraz środków finansowych przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Urząd Gminy w Miedźnie, Urząd Miejski w Kłobucku, Urząd Gminy w Opatowie oraz Urząd Gminy w Popowie.

Volkswagen Transporter T6 trafił do mundurowych z ogniwa potrolowo – interwencyjnego kłobuckiej komendy.  Wyposażony jest w dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM, a na pokład może zabrać pięciu policjantów oraz dwie osoby zatrzymane.

~ Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku Mariola Biskup podziękowała samorządowcom za zrozumienie policyjnych potrzeb związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa oraz za wsparcie w doposażeniu w nowe środki transportu. Podkreśliła, że okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Sprawny pojazd to szansa, by policjanci szybciej dojechali na miejsce zdarzenia i skuteczniej zareagowali na zgłaszane interwencje – zaznacza asp. Kamil Raczyński, oficer prasowy jednostki.

Dziękujemy i mamy nadzieję, że nowy nabytek będzie dobrze służył!

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Do góry