Nauka i zabawa. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnie zakupił FunFloor

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnie mogą od niedawna korzystać z profesjonalnego zestawu interaktywnej podłogi. Zawiera on w sobie ponad dwieście trzydzieści gier edukacyjnych i ogólnorozwojowych. Zakup FunFloor Premium stał się możliwy dzięki uczestnictwu placówki w programie Erasmus+.

- FunFloor jest doskonałym rozwiązaniem wspomagającym naukę na każdym etapie edukacji, zaczynając od nauki prostych czynności, poprzez naukę literek, cyferek, owoców, zwierząt, po bardziej złożone zadania z różnych dziedzin nauki. Zajęcia edukacyjne przeplatane z grami zabawowymi sprawiają, że nauka jest niezwykle ciekawa i angażująca wszystkie dzieci - podkreślają pracownicy szkoły.

Jak informują, zestaw posiada sto gier z pakietu do nauki języka angielskiego, po pięćdziesiąt stricte zabawowych i z pakietu edukacyjnego. Ponadto wyposażony jest w kolejnych dwadzieścia z zakresu
ekologii i kodowania, a także w dwanaście wspomagających rozwój mózgu. Do podłogi dokupiono również pisaki interaktywne, które wspomagają uczniów w niektórych grach.

Jakie korzyści odniosą uczniowie?

- Gry i zabawy, które wchodzą w skład zakupionego zestawu, poprzez słuchanie ze zrozumieniem rozwijają między innymi koncentrację uwagi, spostrzegawczość wzrokową oraz słuchową, koordynację wzrokowo-ruchową oraz słuchowo-ruchową, orientację przestrzenną, kompetencje społeczne, przygotowują do pracy zespołowej, ćwiczą współdziałanie i współzawodnictwo oraz elementy sportowej rywalizacji. Ponadto niezwykle ważne są funkcje odprężająco-relaksujące, zmniejszanie napięcia mięśniowego, uczenie się okazywania emocji w sposób aprobowany społecznie, odblokowywanie zahamowań emocjonalnych czy wzbudzanie motywacji do nauki i współdziałania - wymieniają pedagodzy z ZSP w Miedźnie.

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnie

Do góry