Nowy samochód strażacki dla KP PSP w Kłobucku ze wsparciem Gminy Miedźno

Komenda Powiatowa PSP w Kłobucku wzbogaciła się o kolejny wóz bojowy. Jego zakup pomogła sfinansować również Gmina Miedźno. Z budżetu naszego samorządu przekazaliśmy dotację w wysokości 20 tys. zł.

 

 

Nowy nabytek, samochód Scania GBA typu średniego już wszedł do służby. Auto z napędem na wszystkie koła dysponuje ponadto pełnym, nowoczesnym wyposażeniem, które jest niezbędne przy podejmowaniu akcji ratunkowych i pożarniczych.

- Dzięki dobrej woli, życzliwości i doskonałej współpracy między KP PSP w Kłobucku a parlamentarzystami, Komendantem Głównym PSP, Śląskim Komendantem Wojewódzkim PSP, WFOŚiGW w Katowicach, a także Starostą, Burmistrzami i Wójtami powiatu kłobuckiego możemy cieszyć się z nowego samochodu. Jesteśmy wdzięczni za docenienie naszych działań. Po wielu latach KP PSP w Kłobucku doczekała się nowych wozów bojowych oraz nowego sprzętu niezbędnego do działań ratowniczo-gaśniczych – podsumowują i dziękują strażacy na profilu facebook'owym Komendy.

My również cieszymy się, że dokładając tę skromną cegiełkę przyczyniamy się do podniesienia komfortu ciężkiej i odpowiedzialnej pracy druhów KP PSP w Kłobucku oraz oczywiście bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kłobuckiego, w tym mieszkańców Gminy Miedźno. Niech dobrze służy!


fot. KP PSP w Kłobucku

Do góry