Piękna pogoda, emocje i rekordy. To był kolejny wspaniały Bieg Pamięci Bitwy pod Mokrą

4 września w Mokrej już po raz czwarty wraz z Fundacją Jest Lepiej zorganizowaliśmy Bieg Pamięci Bitwy pod Mokrą. Była piękna pogoda, emocje i nowe rekordy trasy!

 

Bez wątpienia, wydarzenie, które wieńczyło obchody 83. rocznicy Bitwy pod Mokrą stało się wspaniałym, sportowym upamiętnieniem zwycięskiej postawy i bohaterstwa żołnierzy Wołyńskiej Brygady Kawalerii, którzy 1 września 1939 roku pod dowództwem gen. Juliana Filipowicza odparli atak pancernych wojsk armii niemieckiej.

Przygotowania do startu trwały od wczesnych godzin porannych. Najpierw wyznaczenie trasy, jej zabezpieczenie a następnie rejestracja zawodników na 10-kilometrową trasę biegu głównego oraz biegi dla dzieci na dystansach 200, 400 i 800 metrów. Na starcie stanęło 187 zawodników i zawodniczek oraz 90 dzieciaków.

Kilka minut przed godz. 10.00 rozpoczęła się rozgrzewka. Ale zanim wszyscy ruszyli na trasę, uczcili minutą ciszy pamięć o żołnierzach Wołyńskiej Brygady Kawalerii. Potem było już tylko odliczanie, wystrzał z pistoletu i kilkadziesiąt minut biegu na dwóch pięciokilometrowych pętlach.

Od początku na prowadzenie wysunął się Mateusz Pawełczak ze Złochowic. Zmagania wygrał z czasem 33 minut i 17 sekund, co jest nowym rekordem trasy. Pobił tym samym ubiegłoroczny wynik Ukraińca Sergeya Szevchenko aż o 1 minutę i 25 sekund. Znakomity rezultat Gratulujemy!

Drugi na mecie zameldował się Daniel Adamski ze Szczecina, reprezentujący 12 Batalion Dowodzenia Ułanów Podolskich, z czasem 34 minuty i 36 sekund, a trzecie miejsce wywalczyła jego koleżanka z
formacji - Monika Andrzejczak, która przebiegła trasę w czasie 35 minut i 19 sekund. To także rekordowy wynik w kobiecej kategorii w dotychczasowej historii wydarzenia.

Prowadzona była również klasyfikacja specjalna - biegaczy z Gminy Miedźno. W tym przypadku nie było zaskoczenia. Podobnie jak rok temu najszybciej pobiegł Dariusz Wilk z Wapiennika, a wśród kobiet Agnieszka Polak z Miedźna. W generalnej klasyfikacji rezultat ten dał panu Dariuszowi znakomite 7. miejsce, a pani Agnieszce pozycję 98.

Żadnej z imprez nie udałoby zorganizować się bez udziału sponsorów oraz fundatorów nagród. Duże wsparcie przekazała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miedźnie, za co dziękujemy panu przewodniczącemu Wojciechowi Tałajczykowi.

Spośród prywatnych firm i osób podziękowania kierujemy w szczególności do:

-> KOST-BET K.P. MATYJA Sp. k.
-> Pani AGNIESZKI ZWIĄZEK, prezes zarządu SIM ŚLĄSK PÓŁNOC Sp. z o.o.
-> Pana LESZKA IDASZA
-> Pana ZDZISŁAWA BĘBNA
-> OLS Sp. z o. o. Sp. k. z Lublińca
-> STUDIO SNU CZAK
-> PAMAPOL S.A, właściciela marki Sorella
-> PIEKARNI UŁAŃSKIEJ z Mokrej
-> P.P.H.U. „ZAWIERUCHA” z Mokrej
-> FUNDACJI LAR.GO
-> ŚLĄSKI RYNEK HURTOWY OBROKI Sp. z o.o.
-> PHU IMPEX
-> REMONDIS Sp. z o.o.
-> BROWARY REGIONALNE WĄSOSZ Sp. z o.o.
-> MASKPOL S.A.

Dziękujemy ponadto służbom mundurowym: strażakom z Osp Mokra, Osp Borowa, OSP Kołaczkowice oraz Osp Miedźno za nieocenioną pomoc w organizacji i zabezpieczeniu trasy. Dziękujemy policjantom z Powiatowej Komendy Policji w Kłobucku dbającym o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, jak również ratownikom medycznym ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Kłobucku, ochronie oraz wolontariuszom, którzy zadbali o zapewnienie porządku i sprawny przebieg wydarzenia.

Do góry