Pomoc dla Ukrainy. Wizyta Grupy Transgranicznej

16 maja z roboczą wizytą do naszej gminy zawitała delegacja przedstawicieli Grupy Transgranicznej - pan Łukasz Michalkiewicz oraz pani Monika Dybek.

 

16 maja z roboczą wizytą do naszej gminy zawitała delegacja przedstawicieli Grupy Transgranicznej - pan Łukasz Malkiewicz oraz pani Monika Dybek.

To spontanicznie powstałe zrzeszenie niesie pomoc potrzebującym Ukraińcom, transportując pomoc humanitarną i uchodźców. Obecnie w cały proces zaangażowanych jest ponad dwieście osób.

- Organizacja transgranicznych kierowców, to inicjatywa spontaniczna,której struktury i procesy działania tworzą się w locie, w czasie wojny. Mierzymy się z dużą liczbą wyzwań, musieliśmy wziąć bezpłatne urlopy w pracy, tankujemy auta i kupujemy jedzenie za swoje pieniądze, zostawiliśmy nasze dzieci i rodziny, żeby pomóc naszym sąsiadom w walce z okupantem - tak o sobie mówią.

Do Miedźna zawitali w związku z potrzebą omówienia szczegółów związanych z transportem na Ukrainę żywności, materiałów higienicznych, lekarstw oraz innych najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców zaprzyjaźnionej z nami Piaskówki, oraz dla ciągle walczących z rosyjską agresją ukraińskich żołnierzy.

Przypomnijmy, że 7 kwietnia dotarło do nas 25 ton darów z portugalskiej Coimbry -> https://tiny.pl/96jbg. Grupa Transgraniczna pomoże nam w sprawnej logistyce towarów dla naszych wschodnich sąsiadów

Do góry