Ponad 4,5 miliona złotych na modernizację dróg w Borowej!

12 października br. dotarła do nas świetna informacja. Zgłoszony przez Gminę Miedźno w 2020 roku do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg projekt przebudowy siedmiu dróg w Borowej został przeniesiony z listy rezerwowej zadań gminnych rekomendowanych do dofinansowania na listę podstawową. Oznacza to, że nasz samorząd otrzyma dokładnie 4.513.616,49 zł wsparcia na jego realizację.

Wniosek, który złożyliśmy do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przewiduje modernizację prawie 4,1 km gminnych szlaków w Borowej. Chcemy tam przebudować w najbliższym czasie aż siedem dróg - ulice: Główną, ks. A. Morawca, Wesołą, Nadrzeczną, Sosnową, Dębową i Brzozową. To duże zadanie wieloletnie, którego ukończenie zaplanowaliśmy na wrzesień 2026 roku.

Zawnioskowaliśmy o dofinansowanie 50 proc. ogólnych wydatków, które oszacowano na 9.410.119,00 zł. Spodziewane wsparcie wynosić więc miało 4.705.059,50 zł. Projekt znalazł się na wysokim, siódmym miejscu listy rezerwowej pośród zadań gminnych rekomendowanych do dofinansowania. Jego przyznanie uzależnione było od pojawienia się oszczędności przetargowych na zadaniach, które znalazły się na liście podstawowej.

12 października Śląski Urząd Wojewódzki poinformował wójta Piotra Derejczyka, że takie okoliczności zaszły, a ich wysokość pozwala udzielić Gminie Miedźno dofinansowania w wysokości 4.513.616,49 zł!

Do góry