Serca na nakrętki. Zbieramy i pomagamy

Na terenie naszej gminy pojawiło się pięć pojemników w kształcie serca. Przeznaczone są na plastikowe nakrętki. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę mieszkańców na potrzebę dbałości o segregację odpadów. Zebrany surowiec posłuży później także celom dobroczynnym

Coraz popularniejszy w naszym kraju trend montowania tzw. serc na nakrętki dotarł również do naszej gminy. Pięć czerwonych pojemników ulokowanych zostało przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miedźnie, w Parku w Miedźnie, przy Muzeum w Mokrej, przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym W Ostrowach nad Okszą oraz przy Parku w Borowej.

Zachęcamy, by przynosić i wrzucać do nich nakrętki z plastikowych opakowań, czyli twardy plastik. Mogą to być między innymi nakrętki po napojach, sokach w kartonie, kosmetykach, płynach do prania, płukania czy także różnych środkach chemicznych i przemysłowych. Ważne, aby były one oczyszczone np. z etykiet czy cen. Prosimy jednocześnie, by do serc nie wrzucać innych przedmiotów oraz odpadów, jak choćby plastikowych butelek.

Poprzez wrzucenie nakrętek do pojemników można zrealizować równocześnie kilka ważnych społecznie celów. Przede wszystkim chodzi o recykling, co przyczynia się do dbałości o środowisko naturalne, jak również promuje segregację odpadów i działania ukierunkowane na właściwe postawy ekologiczne, szczególnie wśród najmłodszych mieszkańców. Ponadto istnieje wiele organizacji pozarządowych, które chętnie przyjmą zebrany surowiec, a uzyskane z jego sprzedaży pieniądze przeznaczą na cele
charytatywne czy zakup niezbędnej aparatury medycznej.

Zapraszamy do zbierania plastikowych nakrętek. W ten sposób dbamy o ekologię i jednocześnie wpieramy będących w potrzebie.

Do góry