W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Wspieramy działania Policji

W minionych tygodniach Gmina Miedźno po raz kolejny włączyła się w akcje profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, których głównym celem była troska o bezpieczeństwo na drogach, jak i dotyczące zasad zachowania szczególnej ostrożności na co dzień. Inicjatorem działań z ramienia naszego samorządu był Wojciech Tałajczyk, przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Pod koniec października w Muzeum w Mokrej na specjalnie zorganizowanej konferencji edukacyjnej prelegenci i funkcjonariusze prezentowali właściwe postawy, ale i informowali o metodach, które wykorzystują przestępcy. Uczulali, szczególnie seniorów, na co zwracać nadzwyczajną uwagę, aby nie paść ofiarą niecnych procederów wszelkiej maści oszustów.

W listopadzie natomiast uczestniczyliśmy w akcji WIDOCZNY=BEZPIECZNY, ukierunkowanej na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Przedstawiciel gminy wspólnie z mundurowymi wręczał napotkanym pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe oraz lampki rowerowe, ufundowane właśnie przez GRKPA.

-W celu poprawy bezpieczeństwa, policjanci rozmawiali z pieszymi i rowerzystami o tym jak duży wpływ na ich widoczność mają odblaski. Praw fizyki oszukać się nie da. Nie ma takiego pojazdu, który rozpędzony zatrzyma się w miejscu. Na drogę hamowania składają się trzy główne elementy: postrzeganie, reakcja, hamowanie. I to właśnie te trzy elementy mają największy wpływ na możliwość przeżycia pieszego w konfrontacji z samochodem. Nasze szanse jako pieszych czy rowerzystów niewyobrażalnie wzrastają wtedy, kiedy jesteśmy dobrze widoczni i posiadamy odblaski - podkreślają policjanci.

Koniec ubiegłego miesiąca to również zaangażowanie w działania związane z akcją „Trzeźwość”. W tym przypadku badanym kierowcom sprezentowaliśmy jednorazowe alkotesty.

-Inicjatywa ma na celu uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy w dalszym ciągu stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Praktycznie codziennie, o różnych porach dnia, kierowcy i rowerzyści muszą liczyć się z możliwością badania stanu trzeźwości na wyznaczonych punktach kontrolnych zlokalizowanych na terenie całego powiatu - zaznaczają i ostrzegają funkcjonariusze.

fot. KPP w Kłobucku

Do góry