Zakończyliśmy inwestycję na ulicy W. Łokietka i Św. Jadwigi w Miedźnie

Ponad 320 tysięcy złotych kosztowała przebudowa ulicy Władysława Łokietka oraz budowa odcinka ulicy Świętej Jadwigi w Miedźnie. Inwestycja, która ma poprawić mieszkańcom komfort dojazdu do posesji,znacząco zwiększy także poczucie bezpieczeństwa uczestników ruchu.

 

Zadanie zostało odebrane 28 kwietnia. Za całość prac odpowiadała firma RAFALIN Sp. z o.o. Sp. Komandytowa z Blachowni. Te dwie gminne ulice zmodernizowaliśmy ze środków budżetu gminy.

Zakres robót przewidzianych na ulicy Łokietka obejmował odcinek 279 metrów. Powstała droga z nawierzchnią asfaltową o szerokości 4 metrów, z utwardzonymi poboczami i powierzchniowym odwodnieniem na przyległe tereny zielone. Mieszkańcy zyskali ponadto indywidualne zjazdy na posesje z kostki betonowej, oddzielone od krawędzi jezdni krawężnikami najazdowymi.

Budowa 354 metrów odcinka ulicy Św. Jadwigi pozwoliła uzyskać połączenie ulicy Jagiełły z ulicą Leśną, co przyczyni się do możliwości swobodnego dojazdu do drogi powiatowej 2027S w Borowej. Oprócz nowej konstrukcji nawierzchni jezdni, wykonawca zadbał także o pobocza, przepusty betonowe, jak również wykonał otwarte rowy, które będą miały za zadanie kumulować wodę opadową.

Do góry