Menu Zamknij

Siatkarki UKS „Tytan” Ostrowy w finałach Kinder Joy of moving

W miniony weekend Żorach odbył się półfinał zmagań w turnieju o Puchar Kinder Joy of moving w kategorii „czwórek” dziewcząt. Siatkarki UKS „Tytan” Ostrowy nie zawiodły. Po czterech grupowych zwycięstwach z niezwykle silnymi drużynami z Jaworzna, Zawiercia, Katowic i Radzionkowa awansowały do wojewódzkiego finału.

Jak podkreśla Michał Leśnikowski, opiekun zespołu, cała nasza ekipa po raz kolejny zagrała koncertowo.

– Przede wszystkim wytrzymał psychicznie wszystkie spotkania, a w decydujących momentach nikomu nie zadrżała ręka. Dziękujemy rodzicom za wspólny wyjazd oraz niesamowity doping, który w dużej mierze przyczynił się do awansu – zaznacza.

Skład drużyny tworzyły: Lena Sznober (k), Paulina Chazy, Julia Kita, Amelia Poroszewska, Amelia Tałajczyk i Nicola Pluta.

3 czerwca w Katowicach reprezentantki naszej gminy powalczą o Puchar i końcowe zwycięstwo w turnieju z drużynami: MKS „Dwójka” Zawiercie I, MKS „Dwójka” Zawiercie II, Silesia Volley Mysłowice, JKS SMS Jastrzębie, MUKS Sari Żory, MKS SOKÓŁ Radzionków i MKS ZORZA Wodzisław Śląski.

Tego samego dnia odbędzie się także finał „trójek”. I w tym przypadku będziemy mieć swoją reprezentację. Dwa tygodnie temu awans wywalczyły bowiem Hania Sitek, Lucyna Konecka, Ola Grabowska, Magdalena Kopyt i Lena Mikołajczyk, czyli podopieczne trenera Sławomira Koneckiego, który od dwóch sezonów zajmuje się zespołami z rocznika 2011.

11 czerwca natomiast w Będzinie rozegra się finał turnieju w kategorii „singli” dziewcząt. Zawody w tej kategorii trwały od stycznia i były przeznaczone dla zawodniczek i zawodników z rocznika 2013 i młodszych. Do finału z naszego rodzimego klubu zakwalifikowały się Amelia Sznober oraz Nadia Banaszkiewicz.

BRAWO DZIEWCZYNY. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving są największym wydarzeniem promującym siatkówkę wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Mogą w nich startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 11 do 13 lat. Ich głównym organizatorem jest Polski Związek Piłki Siatkowej oraz wojewódzkie przedstawicielstwa tej organizacji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Polski Komitet Olimpijski.

Program Kinder Joy of moving (znany wcześniej jako Kinder+Sport) zapoczątkowała firma Ferrero już w 2007 roku. Jest on przykładem społecznej odpowiedzialności biznesu. Jak podkreślają inicjatorzy przedsięwzięcia, celem projektu jest promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, aktywizacja lokalnych środowisk sportowych, propagowanie zasad i nagradzanie postaw fair play, jak również promocja samej siatkówki, jako dyscypliny, która uczy, bawi i wychowuje.

Skip to content