Menu Zamknij

ZSP W Ostrowach Nad Okszą Będzie Miał „Ekopracownię Pod Chmurką”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął 2 czerwca pierwszą edycję konkursu „Ekopracownia pod chmurką”. Do naszej gminy trafi 70 tys. zł, dzięki czemu w Ostrowach nad Okszą stworzymy ekologiczną przestrzeń dydaktyczną na świeżym powietrzu.

Dzięki dofinansowaniu z Funduszu w szkołach województwa śląskiego powstanie 70 przestrzeni do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Na ten cel przeznaczono ponad 4,5 mln zł.

– Na konkurs wpłynęło 151 wniosków. Celem konkursu było dofinansowanie zadań dotyczących utworzenia na terenie należącym do placówek oświatowych przestrzeni do prowadzenia zajęć dydaktycznych z zakresu przyrody, biologii, ekologii, geografii, geologii itp. w szkołach podstawowych oraz szkołach średnich województwa śląskiego. Maksymalna kwota dofinansowania to 70 tys. zł – informuje WFOŚiGW w Katowicach.

Wśród beneficjentów konkursu jest i nasza gmina. Dzięki pozyskaniu 70 tys. zł na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrowach nad Okszą powstanie „Ekozakątek nad Białą Okszą”. Całkowita wartość zadania to 87,5 tys zł. Wraz z zagospodarowaniem terenu placówka wzbogaci się między innymi o stację meteorologiczną, skalniak z roślinami, tablice czy ul edukacyjny.

W ostatnim czasie to drugi projekt ekologiczny z dofinansowaniem WFOŚiGW w Katowicach, który będziemy realizować w tejże szkole. W połowie maja pozyskaliśmy 48 tys. zł na projekt zielonej pracowni „Ekologiczne To i Owo”.

Skip to content