Menu Zamknij

Ekopracownia w ZSP w Ostrowach nad Okszą

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął konkurs „Zielona Pracownia’2023”. Na tegoroczną, dziewiątą edycję wpłynęło łącznie 155 zgłoszeń, z których wybranych zostało 100 projektów.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w gronie laureatów wybranych do dofinansowania znalazł się projekt zgłoszony przez nasz samorząd. Ekopracownia „Ekologiczne To i Owo” powstanie wkrótce w placówce oświatowej w Ostrowach nad Okszą.

W połowie marca szkole przyznano dotację w wysokości 12 tys. zł na przygotowanie samej koncepcji zielonej pracowni. Teraz gmina otrzyma środki na jej wykonanie w kwocie 48 tys. zł. Zostaną one wykorzystane na prace remontowe, wyposażenie przestrzeni w nowe meble oraz zakup pomocy dydaktycznych, sprzętu audio-video i komputerowego.

Celem konkursu „Zielona Pracownia” WFOŚiGW w Katowicach jest dofinansowanie w formie dotacji wniosków dotyczących utworzenia pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach od 4 do 8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. Maksymalna kwota dotacji nie mogła przekroczyć 48 tys. zł.

W szkołach województwa śląskiego dzięki dotacjom WFOŚiGW w Katowicach powstało łącznie 539 pracowni, za kwotę ponad 22 mln zł.

Skip to content