Menu Zamknij

Narodowy Dzień Sportu. Fundacja Zwalcz Nudę czeka na zgłoszenia

17 września odbędzie się Narodowy Dzień Sportu. Ta już jedenasta edycja wydarzenia, w ramach której w całym kraju odbywają się setki eventów sportowych, ma niezmiennie za cel zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Aby zostać partnerem akcji wystarczy zorganizować u siebie w placówce bezpłatny trening i zgłosić to na formularzu Fundacji Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ideą kampanii nie jest zmuszanie dzieci czy młodzieży do ćwiczeń narzuconych z góry, ale wolny wybór. Wśród dziesiątek dyscyplin każdy może znaleźć coś dla siebie – są sporty zespołowe, proste zajęcia czy mniej znane dyscypliny – podkreślają organizatorzy.

W niedzielę 17 września w kilkuset placówkach sportowych w całym kraju organizowane są dni otwarte, bezpłatne treningi czy inne wydarzenia tematyczne. Polacy mogą nieodpłatnie z nich korzystać lub też wziąć udział w największym wydarzeniu akcji – w Warszawie, w pikniku na błoniach PGE Narodowego.

Tam właśnie ma się pojawić ponad stu wystawców z różnych branż, w tym strategiczni partnerzy wydarzenia – polscy producenci warzyw i owoców. Będą prezentacje kulinarne i degustacje, a także będzie można skorzystać z porad dietetycznych.

Przypomnimy dzieciom, że zdrowie zaczyna się w kuchni, każdy dzień od dobrego śniadania, a warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego co jemy – dodaje Fundacja.

Organizatorzy zapraszają do partnerstwa szkoły, siłownie, kluby sportowe, orliki, centra sportu, ale też wszystkie inne organizacje, które chcą zorganizować tego dnia bezpłatny trening.

Aby dołączyć do Narodowego Dnia Sportu, trzeba wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.narodowydziensportu.pl – należy w nim podać informacje o planowanym treningu.

Skip to content